Ziemas sniegs un Kavalierīši

Rodas bezgala labs garastāvoklis paveroties ārā pa logu- es redzu priedes, kuras rotā baltas sniega cepurītes un visa mūsu skaistā Latvijas daba ir kā ar baltu, mirdzošu segu apsegta! Vizuļojošas sniegpārsliņas virpuļo tādā kā savdabīgā dejā. Paķeru siksniņas un aplieku suņukiem ap kaklu, un eju ārā, uz mežu. Mani spanieli ir tikpat priecīgi un laimīgi kā es.  Bet ar Kavaliera Karaļa Čārlza spanieliem nevar ilgi pavadīt sniegā jo citam vairāk, bet citam mazāk izveidojas sniega pikas zem, uz un ap ķepiņām, kā arī ” biksēs” un pat ”padusītēs” aiz priekšējām ķepiņām! Šobrīd ir mitrs sniegs, īstais laiks, kad pikoties un velt sniega vīrus!

Sniega bumbuļiem ir daži risinājumi – suņu apģērbs. Austiņām speciāla cepurīte,kas satur austiņas, ķermenim kombinezons, ķepiņām zābaciņi.

Ja nu ir tā, ka negribas ģērbt suni noteikti, ir jāatbrīvojas pēc iespējas ātrāk no aukstā sniega, lai sunītis nesaaukstējas un nevajadzētu ilgi staigāt, jo var pat novērot, ka suns apstājas, griež ķepu otrādi un ar zobiem sevi atbrīvo no saķepušā sniega.

Kā un ko darīt:

1) ar siltu gaisa plūsmu no fēna kausēt ir diezgan neefektīvi, process notiek palēnu un rodas peļķe.

2) var ar rokām un dvieli izberzēt un pasildīt problemātiskās zonas. Bet arī šis veids aizņēma diezgan daudz laika.

3)  palikt suni zem ūdens. Šis ir visātrākais. Bet es noteikti gribu pievērst uzmanību tam, ka nedrīkst uzreiz ļoti siltu ūdeni liet virsū – vai atceraties savas sajūtas, kad nosalušām rokām uzlējāt ļoti siltu ūdeni? Sāp. Visticamāk Jūsu mīlulim būs tādas pašas sajūtas. Labāk sākt ar remdenu un palēnām palielināt temperatūru. Pēc procedūras kārtīgi būtu jāizslauka spalva  un vēlams izžāvēt ar fēnu, jo aukstajā sezonā ausis ļoti slikti žūst un, ja ir biezs kažoks, arī kažoku ir jāžāvē.

Es pievienoju dažas fotogrāfijas kurās ir gan Ligijas Dafija gan  suņu puisis Sunny pēc pastaigas.